Platforma pro nezávislost a pluralitu sdělovacích prostředků

Poslední slovo!

Poslední slovo!

7. 5. 2019, Komentáře

Vynálezce zkázy můžeme ještě zastavit. Jen to chce notnou dávku odhodlání a společného úsilí!

Dr. Jekyll, ve volném čase pan Hyde!

Dr. Jekyll, ve volném čase pan Hyde!

15. 3. 2019, Komentáře

Politik, který chce být u svých voličů úspěšný, musí mít stejně jako sňatkový podvodník budit důvěru. A to jde těžko, když na jevišti objímáte Rychlonožku a za scénou Štětináče .

50 odstínů Pravdy

50 odstínů Pravdy

24. 1. 2019, Komentáře

Původně jsem chtěl psát tenhle sloupek o lži. Ale pak jsem si řekl, že o fake news, době postfaktické, informační válce, zkrátka o lži ve všech jejích podobách dnes píšou všichni. Napíšu raději něco o Pravdě!

Never more

Never more

8. 12. 2018, Komentáře

Příští téma, které bude štípat naši společnost, už nebudou uprchlíci, ale uměle vyvolaná válka mezi ženami a muži.

Tenhle svět patří kejklířům

Tenhle svět patří kejklířům

6. 11. 2018, Komentáře

Mnohem víc člověka zaskočí společné foto, které si tenhle prodavač strachu pořídil s autorem písně Sarajevo, Petěrburg a mnoha dalších… Jako to pověstné setkání šicího stroje a deštníku na pitevním stole!

Nastává nová doba?

Nastává nová doba?

13. 9. 2018, Komentáře

Člověk se přitom nemůže zbavit nutkavého pocitu, že tohle už tu jednou bylo. A není to ani tak dlouho, stačí se vrátit o čtyřicet let zpátky…

Nechvála bláznovství!

Nechvála bláznovství!

7. 8. 2018, Komentáře

Kdybyste dřív tvrdili, že je naše země placatá a Alan Hollinghurst homosexuální aktivista převlečený za spisovatele, zavřeli by vás do blázince. Dnes vás s tím pozvou do rozhlasové debaty s Jiřím Grygarem, nebo vás rovnou zvolí do Rady ČRo.

Comeback, nebo déjà vu?

Comeback, nebo déjà vu?

20. 6. 2018, Komentáře

 Až se jednou vědci pokusí pojmenovat naší dobu, budou mít na výběr širokou výrazovou paletu. Doba postfaktická, časy fake news, éra hybridní války, zdivočelého kyberprostoru, anebo prostě - triumf žvástů!

Fake news

Fake news

15. 5. 2018, Komentáře

Fake news vypadají už na první pohled odezřele. Pracují s jinými narativy než tradiční média a zjevně nejsou ani věcné, ani přesné, ani ověřené. A přesto se podle zjištění analytiků šíří až šestkrát rychleji, než zprávy pravdivé...

Televize za všechny rohlíky!

Televize za všechny rohlíky!

3. 4. 2018, Komentáře

Když tak člověk čte diskuse na sociálních sítích, má pocit, že nic tak neleží občanům této země v žaludku jako Česká televize. A přesto v naší společnosti stále více sílí hlas, který říká, že média veřejné služby jsou přes všechny nedostatky důležitá.

1 2 3 4 5 6 7 8

Součástí platformy je obecně prospěšná spoleČnost energeia

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace